فعالیت های پرورشی  
برنامه نماز جماعت
دبیرستان صدراشیرازی با تمامی دغدغه های فرهنگی و مذهبی خود ، برای این فریضه ی واجب اهمیت زیادی قائل خواهد بود . نماز جماعت دبیرستان ساعت مختص به خود را دارد. یعنی ساعت تفریح ، ساعت ناهار، ساعات درسی و ساعت امتحانی با آن ادغام نشده است و برای خود نماز در حدود 20 دقیقه وقت در نظر گرفته شده است . برنامه ی نماز جماعت با همکاری خود دانش آموزان اجرا می گردد بدین صورت که جدولی منظم جهت اذان و مکبر و دعای بین نماز (دعای فرج یا سلامتی امام زمان) و سلام بعد از نماز هم تدوین شده که دانش آموزان طبق آن برنامه عمل می کنند .

برنامه زیارت عاشورا
در دبیرستان صدرا برنامه ی زیارت عاشورا در یک محیطی صمیمی و دوستانه برگزار می گردد . این برنامه تلاوت کننده ی خاصی ندارد و برنامه زیارت عاشورا با هم خوانی برگزار می شود . این روش باعث شده که تقریبا همه ی بچه ها قسمت های زیادی از زیارت عاشورا را حفظ شوند . در انتهای برنامه هم پذیرایی مختصری از دانش آموزان بعمل می آید .

عزاداری دهه محرم
چند روزی قبل از آغاز ماه محرم با کمک تعدادی از دانش آموزان فضای مدرسه مهیای ایام عزاداری سیدالشهدا می شود ودر نمازخانه و راهروهای مدرسه سیاهی زده می شود. با شروع ماه محرم الحرام به مدت یک هفته هر روز در نمازخانه قرائت زیارت عاشورا صورت می گیرد و طبق برنامه ای خاص ،سینه زنی و روضه خوانی برگزار می شود که تقریبا روزی 25 دقیقه از برنامه مدرسه به این امر اختصاص دارد و در شب تاسوعا و عاشورا نیز برنامه ای مفصل برای عزاداری سرور و سالار شهیدان برقرار می شود .

فعالیت های ورزشی
در دبیرستان صدراشیرازی دانش آموزان زنگ های ورزش را در سالن هایی سرپوشیده و یا زمین چمن بسیار بزرگ سپری می کنند . در این سالن بزرگ دانش آموزان هم زمان میتوانند بازی های فوتبال ، والیبال ، گل کوچک ، بدمینتون و پینگ پنگ را در انجام دهند . دانش آموزان با اجرای این اردوی تقریبا 2 ساعته در محیطی بسیار صمیمی که با حضور تعدادی از کادر مدرسه برگزار می شود روحیه ی دو چندانی برای روزهای باقی مانده تا آخر هفته به دست می آورند . لازم به ذکر است هر از چندگاهی به جای سالن سرپوشیده در همین ساعت زمین چمن و یا سانس کامل استخر و سونای که در همان مجموعه ی بزرگ می باشد ، رزرو شده و دانش آموزان از این محیط استفاده می کنند . در این ساعت علاوه بر تفریح و ورزش ، دانش آموزان در دوره های مختلفی با یکدیگر به مسابقه می پردازند .

اردوهای تفریحی و زیارتی
دبیرستان صدراشیرازی در نظر دارد در طول هر سال تحصیلی چند اردوی برون شهری مانند مشهد مقدس ، قم و جمکران و .... و چند اردوی داخل شهری برگزار نماید .
مسابقات فرهنگی و هنری
با توجه به تجربه ی کادر پرورشی دبیرستان صدرا ، و همچنین استعداد دانش آموزان مسابقات قرآنی و فرهنگی و هنری با حضور حداکثری دانش آموزان در رشته های قرائت ، حفظ ، احکام ، صحیفه ی سجادیه ، نهج البلاغه ، احکام ،انشای نماز،ترتیل ، تواشیح و وبلاگ نویسی ، شعر،داستان ، کتابخوانی و ... اجرا می گردد . انجام اینگونه مسابقات داخلی ، زمینه را برای موفقیت و کسب عنوان توسط دانش آموزان در سطح منطقه ، استانی و کشوری را فراهم می کند . 


 

 

 


 

      طراحی و توسعه : پارسیان
دات نت نیوک فارسی